Business

Szczęśliwe trzynaście C (komponenty) do promowania, marketingu i sprzedaży twoich dzieł sztuki

„Jeśli cyrk przyjeżdża do miasta i malujesz napis „Cyrk przybywa na jarmark w sobotę”, to jest reklama. Jeśli umieścisz napis na grzbiecie słonia i wyprowadzisz go do miasta, to jest promocja. Jeśli słoń chodzi przez kwietnik burmistrza, to jest reklama. A jeśli burmistrz się z tego śmieje, to jest public relations. Jeśli mieszkańcy miasta pójdą do cyrku, pokażesz im wiele stoisk rozrywkowych, wyjaśnisz, jak dobrze będą się bawić wydając pieniądze na stoiskach, odpowiadaj na ich pytania i ostatecznie dużo wydają w cyrku, to jest sprzedaż”.

visit https://studioreklama.com/

W skrócie, który powinien dać ci jasny wizualny opis ważnych aspektów bycia w biznesie i odniesienia sukcesu. Rozważenie promocji, marketingu i sprzedaży jednocześnie to duże wyzwanie. Jednak opracowałem podejście do listy kontrolnej, które nazywam „Szczęśliwą trzynastką C” (komponenty) do promowania, marketingu i sprzedaży dzieł sztuki.

1) Zaangażowanie w karierę

W każdej karierze ważne jest, ale szczególnie ważne dla profesjonalnego artysty, osiągnięcie poziomu zaangażowania i celu, który zastępuje większość innych aspektów jego życia. Zobowiązanie się do tego, aby Twój jedyny dochód pochodził z produkcji i sprzedaży dzieł sztuki, jest ryzykiem, podobnie jak w przypadku każdego innego biznesu. Jest to jednak ryzyko, które musisz podjąć z szeroko otwartymi oczami i przy minimalnych rezerwach finansowych, aby przejść przez fazę rozpoczęcia działalności.

2) Duch twórczy

Nie trzeba dodawać, że artysta musi być kreatywną, otwartą osobą, która ma poczucie piękna i wytrzymałość, aby przetrwać życie pełne wzlotów i upadków, dobrych i złych chwil. Nie wszyscy artyści mogą płynąć na fali sukcesu w takim stopniu, w jakim sobie tego życzą. Kreatywne duchy muszą dobrze znać siebie i być w kontakcie ze swoim wewnętrznym dzieckiem, które zachwyca się cudownymi rzeczami, które ma do zaoferowania życie.

3) Rozwój postaci

Ludzie postrzegają charakter osoby poprzez działania i czyny tej osoby. Jeśli ktoś wykaże, że jest uczciwy, szczery i opiekuńczy, zdecydowana większość ludzi zostanie przekonana. Większość ludzi zgadza się z tym, kto jest uczciwy w kontaktach biznesowych, a kto nie. Nie stosuj oszukańczych taktyk ani ukrytych planów w rozwijanych relacjach biznesowych, bo wkrótce znajdziesz się sam.

4) Zaufanie

Istnieje różnica między pewnością siebie a arogancją. Między jednym a drugim może być cienka granica. Warto byłoby poświęcić chwilę, aby ktoś był z tobą brutalnie szczery, kiedy przekroczysz granicę pewności siebie i arogancji. Często osoba, która jest bardziej cicha i nieśmiała, wydaje się arogancka, ponieważ nie jest typem demonstracyjnym. Ludzie mogą odebrać tę bardziej wewnętrzną osobę w niewłaściwy sposób. Pracuj nad tym, aby móc mówić o swojej pracy w sposób pewny i profesjonalny.

5) Komunikuj się

Umiejętności komunikacyjne są na wagę złota w każdym biznesie. Umiejętność zwracania się do małych lub dużych grup ludzi w celu opowiedzenia o swoich technikach artystycznych lub o konkretnym dziele sztuki to niezwykle cenna umiejętność. Ludzie chcą słuchać o tym, co zainspirowało Twoją kreatywność i jakie znaczenie mają niektóre symbole. Będą również wiedzieć, czy jesteś autentyczny, czy tylko mówisz rzeczy, aby im zaimponować. Odśwież swoje umiejętności i bądź szczery w kontaktach z ludźmi. Pamiętaj, że komunikacja jest dwukierunkowa i musisz być aktywnym, uważnym słuchaczem.

6) Utwórz stronę internetową

Tak, to era technologii. Kilka lat temu ludzie nie pytali: „Czy masz stronę internetową? Jaki jest adres?” Obecność w sieci staje się coraz ważniejsza. Możesz skorzystać z niektórych podstawowych narzędzi do tworzenia witryn i stworzyć własne. Jednak lepszym pomysłem może być pozostawienie tego profesjonalistom, pod warunkiem, że masz środki, aby to osiągnąć.